
Košarkaška reprezentacija Srbije je večeras počela sa uvodnim treninzima u sklopu priprema pred posljednja dva meča prve faze kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2023.
Zvaničan start priprema biće 23. juna, a do tada će selektor Svetislav Pešić i njegovi saradnici raditi sa igračima koji su ranije završili sezonu i kojima je potreban uvod u maksimalne napore takmičarskog ritma u kvalifikacijama.
Tim na koji će selektor računati u ovom kvalifikacionom „prozoru“ biće kompletiran pred zvaničan start priprema, a lista kandidata za nacionalni tim trenutno izgleda ovako:
Aleksa Avramović, Aleksa Uskoković, Aleksa Novaković, Ognjen Jaramaz, Danilo Anđušić, Miloš Teodosić, Vanja Marinković, Dejan Todorović, Nemanja Dangubić, Uroš Trifunović, Dejan Davidovac, Nemanja Bjelica, Balša Koprivica, Boriša Simanić, Marko Jagodić-Kuridza, Filip Petrušev, Dušan Ristić, Marko Pecarski, Boban Marjanović i Nikola Jović.
Prva dva dana, srpski nacionalni tim će se pripremati u Beogradu.
U subotu, 25. juna, reprezentacija Srbije putuje za Niš, gdje će nastaviti sa pripremama.
U srijedu, 29. juna, tim Srbije putuje iz Niša za Rigu, gdje će dan kasnije igrati protiv Letonije.
Nakon utakmice, reprezentacija se vraća u Niš gde će 3. jula od 21 čas dočekati reprezentaciju Belgije.
Na četiri odigrane utakmice do sada, tim Srbije ima tri pobjede i jedan poraz, a naredne dvije utakmice su od velike važnosti pred drugu fazu kvalifikacija jer se ostvareni rezultati prenose u novoformiranu grupu u kojoj će Srbija, Letonija i Belgija odmjeriti snage sa timovima Grčke, Turske i Velike Britanije.
Od tih šest timova, samo tri će izboriti plasman na Svjetsko prvenstvo 2023.
Коментари (0)
Оставите свој коментар