Dan portal
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU
Košarkašice sjutra i u petak igraju protiv Mađarske
Oba meča su na programu u dvorani Univerziteta Crne Gore, sa početkom u 19 časova
Nakon dvije sedmice priprema košarkašice Crne Gore će imati sjutra i u petak prve provjere. Izabranice Jelene Škerović ugostiće u dvorani Univerziteta Crne Gore tokom naredna dva dana selekciju Mađarske, što će biti prvi testovi za podmlađenu selekciju uoči pretkvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.
-Zadovoljna sam kako protiču pripreme, jer su sve djevojke došle sa ogromnim motivom i svaka od nas želi da sve zamisli stručnog štaba sprovode u djelo. Nakon uvodnog dijela tokom dvije sedmice, sada sa nestrpljenjem očekujemo prve utakmice. S obzirom da smo dodatno podmlađeni i oslabljeni, jer nema Amerikanki, sigurno da će nam mečevi protiv Mađarske dobro poslužiti da vidimo gdje smo trenutno i na čemu moramo da radimo do polaska za Meksiko, kazala je Dragana Živković, crnogorska reprezentativka.
Nekadašnja kapitenka Budućnost Bemaksa, koja je minule sezone osvojila duplu krunu u Rumuniji sa Konstancom, svjesna je da je ovo istorijska šansa, jer će crnogorske košarkašice igrati u Meksiko Sitiju prvi put pretkvalifikacije za Mundobasket. Crna Gora biće u grupi B, u kojoj su još domaćin Meksiko, Novi Zeland i Mozambik. U pretkvalifikacijama igraju još: Koreja, Mali, Češka i Venecuela, koji čine grupu A.
Dva najbolja tima iz svake grupe će se kvalifikovati za polufinale, dok će se pobjednik turnira plasirati u kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo.
-Za razliku od ranije, kada je ljeto obično rezervisano za Eurobasket, sada je nešto novo za sve nas. Prvi put imamo priliku da budemo u trci za Mundobasket. Baš zbog toga, motiv je na najvećem nivou, jer je ovo istorijska prilika za našu reprezentaciju, a za svaku od nas prvi put da osjetimo mečeve protiv selekcija sa drugih kontinenata, rekla je Dragana Živković.
Preuzmite našu aplikaciju
PRATITE NAS NA
PRIDRUŽITE NAM SE NA VIBER
COMMUNITY
PRATITE NAS
I NA TELEGRAM KANALU
PRATITE NAS
I NA WHATSUP KANALU