Хол успјешнији од Калатеса / - фото: EUROLEAGUE.NET
04/11/2021 u 22:34 h

„Менекени” се шепуре на врху

Кошаркаши Олимпије из Милана у дербију осмог кола Евролиге савладали друголасирану Барселону

Кошаркаши Олимпије из Милана су прошле сезоне застали у полуфиналу фајнал-фора, а седмом побједом у првих осам кола нове сезоне Евролиге су јасно ставили до знања да желе можда да оду и степеницу више.

Изабраници Етореа Месине су савладали Барселону у дербију 75:70 (28:21, 14:13, 19:15, 14:21).

„Менекени” су утакмицу отворили серијом 4:0 и константно били у предности, која је у 26. минуту износила максималних плус 13 (54:41).

Пред последњих 10 минута је на семафору у „Медиоланум форуму” писало 61:49.

Каталонци су одлучујућу четвртину отворили серијом 14:0 и стигли до првог вођства (63:61) у 36. минуту, након поена Најџела Хејса.

Армани је ипак успио да се опорави од шока и при резултату 63:65, са осам везаних поена преокрене на 71:65, минут и 45 секунди до краја утакмице.

Побједнике је предводио Луиђи Датоме са 17 поена, један мање је уписао Девон Хол, док су Шевон Шилдс и Константинос Митоглу убацили по 11 поена.

У пораженом тиму су двоцифрени били Брендон Дејвис са 12, те Хејс и Никола Миротић са по 10 поена.

Олимпија је сада сама на врху са учинком од седам побједа и једним поразом, док Барса има пораз више.

03. maj 2024 20:07