Drugi poraz crvenih / -FOTO: WWW.FIBA.COM
09/07/2023 u 15:05 h
Dan PortalDan Portal

Mlada reprezentacija Crne Gore izgubila od Estonije

Estonci u drugom kolu B grupe EP slavili sa 81:74

Mlada košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Heraklinu od Estonije sa 74:81, u utakmici drugog kola B grupe Evropskog prvenstva koje se održava na Kritu. To je drugi poraz crvenih na šampionatu, nakon što su juče izgubili od Španije (68:103).

Estonija je u većem dijelu meča bila u vođstvu, a u trećoj četvrtini više puta je razlika bila i 14 poena u njihovu korist. Crnogorska selekcija, koja je samo početkom prvi druge četvrtine bila u vođstvu, u trećem dijelu meča uspjela je da se vrati u igru i serijom 13:2 izjednači rezultat 68:68 u 36. minutu. Tada je Estonija je vezala pet poena i povela 73:68, a nakon realizovanmog samo jednog bacanja Danila Ivanović još četiri za vođstvo od 77:68 i pobjedu.

Estoniju su do prve pobjede vodili Karl Pum sa 20 i Gregor Kuba sa 19 poena, dok je u crnogorskoj reprezentaciji najbolji bio Luka Bogavac sa 25 poena. Dvocifren je bio još samo Đorđe Jovanović sa deset poena.

Crveni sjutra od 15 sati igraju sa Srbijom.

28. april 2024 17:45