Само Барани и Сплићани без побједе / - фото: КК Морнар Барско злато/МедиаПро/АБА лига
24/10/2021 u 18:55 h

Морнар се борио, Звезда славила у „Тополици”

Барани након пет кола, заједно са Сплитом, једини без побједе

Кошаркаши Морнара играју све боље, али су и након петог кола без побједе у АБА лиги, пошто је у „Тополици” славила Црвене звезда резултатом 77:69 (20:25, 23:13, 15:14, 19:17)

Уз Баране, само Сплит није осјетио сласт побједе након пет рунди регионалног такмичења.

Домаћи су боље отворили утакмицу, док су „црвено-бели” у нападу гурали лопту искључиво под кош, гдје је Огњен Кузмић постигао осам од првих 10 поена свог тима.

Барани су имали у два наврата пет поена разлике, али су у четвртом минуту друге четвртине стали и дозволили евролигашу да серијом 14:0 преокрене на 39:29.

Кори Дејвис је након четири минута и 18 секунди прекинуо празан ход свог тима (31:39).

Имали су гости на минут и 40 секунди до одласка на велики одмор 12 поена вишка (43:31).

Тада су Барани заиграли боље у одбрани, везали 13 поена и преокренули на 44:43 у 23. минуту.

Звезда је ипак мини серијом 5:0 вратила ствари на своју воденицу.

Екипа коју тренутно води млади тренер Васо Миловић је дисала за вратом шампионима и након кошева Немање Гордића и Александра Лазића повела 64:62, пет минута и 54 секунде до краја.

Испоставило се да је то последње вођство домаћих, пошто су Алекса Ускоковић, па Дејан Давидовац једним погођеним слободним бацањем и Огњен Добрић, тројком у последњој секунди напада, па дугом двојком, режирали серију 8:0 за нови преокрет изабраника Дејана Радоњића (70:64).

У редовима Морнара се истакао Треј Луис са 16 поена, Дејвис и Гордић су убацили по 13, а двоцифрен је био и Александар Лазић са 12 поена.

Добру ролу, са двије тројке у тренуцима када су домаћи стизали заостатак је имао и Марко Јеремић, који је на крају убиљежио девет поена.

Центар Вил Мозли је на дебију у дресу Поноса Бара уписао четири поена.

Побједнике је предводио Добрић са 22 поена, а двоцифрен поентерски учинак је имао још његов имењак Кузмић са 14.

Треба напоменути да је Морнар вечерас наступио без Владимира Михаиловића, најбољег играча тима у досадашњем току сезоне.

25. april 2024 04:31