Sa meča u Berlinu / - FOTO: FIBA EUROBASKET
13/09/2022 u 22:37 h

Njemci u paklu Berlina savladali Grčku, kraj za Janisa i drugove

Košarkaši Njemačke savladali su Grčku u Berlinu sa 107:96 i plasirali se u polufinale Eurobasketa

"Panceri" su odigrali sjajan meč u paklenoj atmosferi u Berlinu i poslali kući jednog od najvećih favorita šampionata.

Njemačka će u polufinalu odmjeriti snage sa Španijom.

Njemci su odlično šutirali za tri poena u prvoj četvrtini i zahvaljujući tome imali su prednost na kraju ovog perioda 31:27.

Velika borba odvijala se tokom drugog kvaratala. Grci su došli do boljih procenata šuta i preokreta, a rezultatska klackalica višena je u samom finišu. Na poluvremenu Grčka je vodila 61:57 fantastičnom trojkom Kostasa Slukasa sa pola terena.

Odlično je Njemačka odigrala treći period utakmice. Opet ih je jako dobro služio šut za tri poena, a Grčka je sa druge strane jako loše šutirala. Sve je to rezultiralo time da su Njemci pred odlulčujući kvartal vodili rezultatom 83:71.

Domaćin je bio fantastičan i u poslednjem periodu. Dodatni problem za Grčku bilo je isključenje Janisa Adetokumba zbog nesportske lične greške. To su Njemci iskoristili i na kraju stigli do sigurnog trijumfa.

Pobjedničku reprezentaciju predvodio je Denis Šruder sa 26 poena, dok su Andreas Obst i Franc Vagner dodali po 19.

Kod Grčke se istakao Janis Adetokumbo sa 31 poenom, dok je Janulis Larencakis dodao 18.

28. april 2024 02:01