Detalj sa meča / HINA-FOTO: ABA LIGA/ZVONKO KUCELIN
12/10/2024 u 21:43 h
D.M.D.M.

"Plavi" sjajnom igrom pregazili Zadar

Budućnost Voli upisala četvrtu pobjedu u ABA ligi

Pribojavali su se košarkaši Budućnost Volija gostovanja u Zadru, ali prema dešavanjima na terenu, razloga za tako nešto nije bilo.

Sjajnom igrom su pregazili Zadar u dvorani "Krešimir Ćosić" - 91:55 (29:20, 23:9, 19:10, 20:16).

Od starta su "plavi" kontrolisali dešavanja na terenu, u 8. minutu je bilo 27:14.

Zadar je do kraja prve dionice donekle uhvatio priključak (20:29), a u drugoj dionici nije imao rješenje za igru Podgoričana.

Izabranici Andreja Žakelja su igrali agresivno u odbranu, tečno u napadu, pa je na poluvremenu bilo 29:52.

Već tada je bilo jasno da bpodovi odlaze za Podgoricu.

Sa odličnom igrom Budućnost Voli je nastavila i u trećoj dionici, pa je prednost išla i do plus 34 (37:71).

U posljednjih deset minuta prednost gostiju išla je do plus 38 (53:91).

Ovo je za "plave" četvrta pobjeda u ABA ligi u isto toliko mečeva.

Rašid Sulejmon (17) i Nikola Tanasković (13) su bili dvocifreni u redovima Budućnost Volija.

Kod domaćina, najbolji je bio reprezentativac Crne Gore Vladimir Mihailović (15).

Zadar - Budućnost Voli 55:91 (20:29, 9:23, 10:19, 16:20)

Dvorana: "Krešimir Ćosić”. Gledalaca: 2.500. Sudije: Belošević (Srbija), Juras (Srbija), Ćalić (Srbija).

ZADAR: Mihailović 15 (11-8), Vol 2 (2-2), Klarica 9, Gegić 2 (2-0), Proleta 4, Žganec 2 (2-2), Mazalin 8 (8-4), Dundović, Ramljak 6 (4-4), Gilbert 7 (1-1), Torbarina.

BUDUIĆNOST VOLI: Sulejmon 17 (1-1), Ilić 8, Megi 9 (3-3), Slavković 6, Tanasković 13 (3-2), Ferel 9, Jovanović 5, Drežnjak, Omić 2, Rajt 9, Azubuike 4, Kamenjaš 9 (1-1).

12. oktobar 2024 21:51