Лојд МВП, Фонтекио уз Грејнџера једини вриједан помена код Баскијаца / - фото: EUROLEAGU.NET
29/10/2021 u 20:51 h

Помрачење Басконије у Русији

Кошаркаши Душка Ивановића дозволили Зениту серију 24:0 за шест и по минута у другој четвртини утакмице седмог кола Евролиге

Баконија, црногорског тренера Душка Ивановића се из Русије враћа након два тешка пораза.

Након Уникса, мјеру Баскијцима је у седмом колу Евролиге узео и Зенит 83:54 (21:23, 24:7, 20:7, 18:17).

Тим из Виторије је имао предност од почетка меча до максималних плус девет у 23. минуту (30:21).

У преосталих шест и по минута до одласка на одмор је услиједило тотално помрачење гостију који нису постигли ни један а примили су 24 поена!

Након тих 45:30 утакмица је изгледала као једносмјерна улица.

Имали су момци Ћавија Пасквала и 32 поена предности, након тројке Билија Берона, 61 секунду прије краја (83:51).

МВП утакмице је био бивши кошаркаш Црвене звезде, Џордан Лојд, са 20 поена.

Двоцифрени поентерски учинак у редовима домаћих су имали још Дмитри Кулагин, са 12, односно Џордан Мики и још један бивши плејмејкер „црвено-белих” Били Берон, са по 10 поена

У тиму Басконије, која се у Казању и Санкт Петербургу „заледила” на укупно минус 43, двоцифрен су били Џејсон Грејнџер са 13, Вејд Болдвин и Симоне Фонтекио, са по 12 поена.

07. maj 2024 16:09