Мало је један Данило / - фото: АБА
19/05/2021 u 15:26 h

Превише осцилација, грешака и недостатак одлучности да се преломи меч

Крилни кошаркаш Будућности, Данило Николић, навео разлоге пораза у другом мечу финала плеј-офа АБА лиге против Црвене звезде у Београду. Увјерен у одбрану домаћег паркета у Подгорици и поновни одлазак у главни град Србије

Нису успјели кошаркаши Будућности да остваре макар једну побједу над Црвеном звездом у гостима у прва два меча финала плеј-офа АБА лиге и тако начине крупан корак ка трону.

Умјесто тога, сада више немају права на кикс уколико желе да остану у трци за прстеном.

Подгоричани могу да жале, поготово за другим мечом, гдје су се вратили из заостатка од 20 разлике, имали на шест минута и 30 секунди до краја девет поена предности (74:65), али су у финшу све просули (79:85).

Права је штета што побједом није крунисана утакмица каријере Данила Николића.

Крилни центар је сипао са свих позиција.

Убацио је 26 поена, погодио првих шест шутева за три поена (на крају имао шест од седам), за два је шутирао три од пет, а са линије слободних бацања два од два.

Лоше смо отворили меч и јурили разлику до треће четвртине, када смо направили огроман преокрет. Поново нисмо успјели да задржимо предност и лако смо просули стечено – казао је Данило Николић.

Према његовим ријечима било је много тога у игри „плавих” што се не прашта у финалу плеј-офа.

Превише осцилација у игри, превише глупих грешака у одбрани и у нападу. Нисмо били довољно одлучни да приведемо меч крају на начин на који смо требали – рекао је Николић.

Резултати

Црвена звезда – Будућност 82:78

Црвена звезда – Будућност 85:79

Будућност – Црвена звезда (субота у 20.30)

Ако буде потребно:

Будућност – Црвена звезда (24. мај)

Црвена звезда – Будућност (28. мај)

Будућност се неће предати. Црногорски прваци најављују велику борбу у следећа два меча и повратак у Београд.

Нисмо остварили зацртано. Планирали смо да остваримо брејк у Београду и стекнемо шансу да у Подгорици освојимо титулу. Сигуран сам у одбрану домаћег терена и видимо своју шансу у наставку серије – закључио је Николић.

04. maj 2024 11:40