Са меча СЦ Дерби - Игокеа / - Фото: СЦ Дерби
11/12/2021 u 22:58 h

СЦ Дерби у драматичном финишу надиграо Игокеу

Кошаркаши Студентског центра савладали су на свом паркету Игокеу са у 11. колу регионален АБА лиге

Занимљив меч одиграла су два тима која ће ове сезоне бити конкуренти за улазак у плеј-оф, а на крају више разлога за задовољство имао је подгорички састав.

Већ од старта меч је био у егалу, па је прва четвртина завршена резултатом 24:24.

Студенти су нешто конкретнији били у другој четвртини када су стекли шест поена предности и на великом одмору водили 50:44.

Узвратила је гостујућа екипа у трећем периоду, успјела да истопи предност и у последњи квартал се ушло са само пола коша предности за СЦ Дерби - 75:74.

Услиједила је велика драма у последњој дионици, а домаћин је славио у самом финишу и дошао до шесте побједе уз пет пораза, а екипа Игокее има идентичан скор.

Најбољи у редовима СЦ Дербија био је Кенан Камењаш са 26 поена, док је Џастин Едвардс додао 20.

У екипи Игокее истакао се Маркел Старкс са 20 поена, а Алекса Раданов је постигао 17.

27. april 2024 11:15