Slavlje Poljaka / - FOTO: FIBA EUROBASKET
14/09/2022 u 22:29 h
DAN portalDAN portal

Slovenija svrgnuta sa trona, Poljaci nadigrali Dončića i drugove i otišli u polufinale!

Košarkaši Poljske plasirali su se u polufinale Eurobasketa

Poljaci su večeras u Berlinu savladali aktuelnog šampiona Evrope Sloveniju 90:87 i tako je svrgli sa trona.

Velika utakmica Poljaka večeras koji su se nakon više od 50 godina plasirali u polufinale kontinentalnog šampionata.

Uzbudljiva je itekako bila prva četvrtina. Poljaci su konstantno vodili, ali je Slovenija držala priključak. Na kraju tog perioda Poljaci su vodili 29:26.

Razgoropadila se Poljska u prvih pet minuta druge četvrtine, pogađala sve i stigla do plus 15, 44:29. Nevjerovatna kanonada Poljske nastvljena je i u finišu ovog perioda, a u jednom momentu Poljaci su imali plus 23, 54:31. Slovenija se koliko toliko konsolidovala u finišu, pa je rezultat na poluvremenu bio 58:39 za Poljake.

Uslijedila je nevjerovatna trećea četvrtina Slovenije. Od minus 19 Slovenci su stigli do minus 1, 61:60. Sve su pogađali aktuelni šampioni Evrope, pa su Poljaci pred odlučujući period vodili samo 64:63.

Prava drama viđena je u poslednjoj četvrtini. U jednom momentu Slovenci su imali plus pet, 73:68, ali se Poljska vratila u meč i ponovo povela.

Na tri minuta do kraja meča Slovenci su ostali bez Luke Dončića koji je zaradio pet faulova. Poljska je održavala prednost, imala nekoliko sjajnih šuteva koje je pogodila i došla do konačne pobjede.

Najzaslužniji za pobjedu Poljske bio je sjajni Mateuš Ponitka sa 26 poena, 15 skokova i 10 asistencija, dok je Mihal Sokolovski dodao 13 poena.

Kod Slovenije najbolji je bio Vlatko Čančar sa 21 poenom, Goran Dragič je imao 17, dok je Dončić meč završio sa 14.

28. april 2024 05:35