Sa meča u berlinu / - FOTO: FIBA EUROBASKET
13/09/2022 u 19:03 h

Španska artiljerija slomila upornu Finsku, "Furija" u polufinalu

Košarkaši Španije prvi su polufinalisti Eurobasketa

Španiaj je večeras u četvrtfinalnom duelu nadigrala Finsku rezultatom 100:90.

Odličan meč viđen je u Berlinu, Finska je nakon prvih 20 minuta bila mnogo bliža polufinalu, ali je španski kvalitet, iskustvo i odlična igra u oba pravca, presudilo u drugom poluvremenu.

U prvoj četvrtini Španci su dobro počeli, vodili 8:2, ali je onda uslijedila dalekometna paljba Finaca koji su sve pogađali i taj period dobili 30:19.

Nastavila je Finska dobro i u drugom periodu, imala i plus 15, ali su Španci u finišu poluvremena uspjela da se primakne na minus devet, 52:43, što je i bio rezultat na velikom odmoru.

Žestoko je krenula Španija u trećoj četvrtini, pa se prednost Finaca veoma brzo topila. Odbrana "Furije" je bila agresivnija, a šut mnogo bolji, pa su Španci na kraju ovog perioda imali plus šest. 73:67.

Nisu se Finci predavali ni u poslednjoj četvrtini, prilazili su u finišu na minus dva, ali je Španija uspjela da odbije napade i zahvaljujući odličnom šutu za tri stigle do konačnog trijumfa.

"Furiju" je od trijumfa vodio Vili Ernangomez sa 27 poena, a Huanćo Ernangomez je dodao 15.

Kod Finske se istakao Lauri Markanen sa 28 poena.

28. april 2024 11:04