I Cetinjani u nizu Nikšićana / -FOTO: DRUGA ABA LIGA
21/01/2024 u 19:55 h

Sutjeska srušila i Lovćen

Nikšićani do četvrte pobjede u nizu došli protiv Cetinjana rezultatom 84:64 (24:12, 17:15, 13:23, 30:14)

Košarkaši Sutjeske ostvarili su četvrtu pobjedu u seriji u duelu sa Lovćenom 1947 u devetom kolu Prve A lige. Nikšićani su večeras na svom terenu slavili rezultatom 84:64 (24:12, 17:15, 13:23, 30:14), ali su do trijumfa došli teže nego što to konačan rezultat pokazuje.

Početkom poslednje četvrtine na semaforu je stajalo 54:52, kada su domaći serijom 10:0 otišli na plus 12 (64:52), čime su i definitivno "prelomili" meč u svoju korist. U samom finišu ekipa trenera Miloša Minića je imala i maksimalnih 23 poena razlike (84:61).

Osim Vladimira Tomaševića, koji je na terenu proveo sedam minuta svi ostali igrači domaće ekipe su se upisali u listu strijelaca, a dvocifreni učinak su imali Miloš Vujović sa 14 i Andrej Vulević sa 11 poena.

Odličnu partiju u poraženoj ekipi pružio je Luka Žugić sa 20 ubačenih poena, šutirajući trojke 6-4, kao i mladi Mašan Jovanović i Amerikanac Daniel Hornbakl, koji su ubacili po 13 poena.

15. maj 2024 17:17