Nikšićani ubjedljivi / -FOTO: KSCG
18/10/2024 u 19:07 h

Sutjeska ubjedljiva protiv novajlije

U premijeri trećeg kola Nikšićani savladali Šušanj rezultatom 117:75 (31:22, 35:22, 30:14, 21:18)

Košarkaši Sutjeske savladali su danas u Nikšiću Šušanj 117:75 na premijeri 3.kola Prve lige.

Sutjeska je na startu utakmice napravila seriju 8:2, da bi nakon poena Spasojevića prvi put stekla dvocifrenu prednost – 27:17. Poslije poena Vojinovića u kontri ekipa je otišla na plus 12 (42:30), a nakon serije 7:0 u finišu prvoog poluvremena i poena Bojića, Sutjeska je imala 23 poena prednosti – 65:42.

Bilo je jasno da će domaći tim opravdati očekivanja, a u nastavku je prednost išla do maksimalnih 48 poena.

Najefikasniji su bili Bojić i Vujović sa po 18 poena, a Vujović je imao i 10 skokova. Vojinović i Tomašević su imali po 14, Vulević 12 poena i devet asistencija, a Starovlah 11 poena. Kod gostiju najefikasniji bio je Radović sa 17, dok je poen manje dodao Pots.

18. oktobar 2024 19:09