Сили у продору поред Блекмона / - фото: КК Будућност
03/09/2021 u 21:27 h

Турци искористили лошту последњу четвртину „плавих”

Будућност – Каршијака 74:78 (16:16, 26:23, 22:16, 10:23)

Дворана: СЦ „Морача”. Играно без присуства публике. Судије: Радомир Војиновић, Милосав Калуђеровић, Стефан Вуковић.

БУДУЋНОСТ: Кобс 19, Атић 3, Шеховић, Мицов 6, Баровић 12, Николић 7, Сили 17, Милошевић, Ђукановић, Јагодић-Куриџа 3, Дробњак 7, Поповић.

КАРШИЈАКА: Блекмон 7, Сонсирма 3, Дурмаз 5, Агва, Гокташ, Коркмаз 4, Ерден 2, Бариш, Јилдизли, Тејлор 26, Мичел 11, Колсон 20.

Кошаркаши Будућности су у трећем колу припремног турнира у Подгорици, на промоцији нових дресова, на којима је исцртана мапа главног града, поражени од Каршијаке.

Сплићани су након два пораза напустили Подгорицу, а улогу спаринг партнера Будућности и СЦ Дербија је преузео много озбиљнији клуб из Измира.

Турци су на крилима Американаца Тејлора и Колсона одлично отворили меч (8:0), па је Александар Џикић морао да тражи тајм-аут на уласку у четврти минут.

Прве поене за „плаве” је постигао Ди-Џеј Сили након три и по минута игре.

Американац је био једини расположен за игру у редовима домаћих.

На старту друге четвртине је одличним продором и реализованим додатним слободним бацањем закључио мини серију 6:0, коју је у финишу прве дионице покренуо тројком Данило Николић, за прво вођство црногорског првака (19:16).

Искусни бек је у том тренутку имао 10 поена, али је морао да напусти паркет због примљеног ударца.

Кључеве тима је преузео Игор Дробњак, који је „украо” пар лопти, а дигао је саиграче са клупе снажним закуцавањем.

Гости су држали прикључак, а у 16. минуту и преокренули (31:30).

Био је то сигнал да Џикић у петорку врати Силија.

Играло се након тога кош за кош, а прво полувријеме је затворио, ко би други до Сили, тројком за 42:39.

Контролисали су Подгоричани у трећем кварталу дешавања на паркету и приморали Уфука Сариџу да тражи тајм-аут у 27. минуту, када је Филип Баровић погодио за 57:51.

Ни минут одмора није пријао Турцима.

„Плави” су наставили у добром ритму.

Када је Марко Јагодић-Куриџа у последњем минуту трећег периода затворио серију 7:0, иницирану од стране Џастина Кобса и Николића, на семафору се први пут видјела двоцифрена разлика (64:53).

За коначан исход су кључни били првих шест и по минута последње четвртине, током којих су играчи Каршијаке везали 12 поена и преокенули на 67:64.

Екипа из Измира је у четвртом кварталу изашла агресивно на паркет, Будућност није имала одговор, Тејлор је до бесвијести тестирао квалитет мрежице, а агонију која је трајала тачно шест минута и 21 секунду је прекинуо Баровић, са линије за слободна бацања.

Први погодак из игре за домаћу екипу у последњој четвртини је убиљежио разиграни Кобс, након седам и по минута (68:69).

Блекмон је већ у следећем нападу тројком одвео турску екипу на плус четири 72:68.