Црногорски кошаркапи / - Фото: ФИБА
12/08/2021 u 21:54 h

Упорни Исланд дуго одолијевао, Црна Гора славила на старту претквалификација

Кошаркаши Црне Горе савладали су Исланд у првом мечу претквалификација за Свјетско првенство

Избраници Бошка Радовића вечерас су у Подгорици славили резултатом 83:69.

Иако је Црна Гора у овом мечу била велики фаворит, Исланд је пружио добар отпор нашој репрезентацији.

Ипак, момци у црвеним дресовима су од стрта водили и прву четвртину добили резултатом 16:8.

Јачи отпор гости су пружили у другој четвртини, али нијесу успјели озбиљније да угорзе предност Црне Горе, па је резултат на полувремену био 39:33 за нашу селекцију.

Много боље Исланд је заиграо трећи период и већ на средини тог квартала стигао и до поравнања 45:45.

Велика борба виђена је након тог изједначења гостију, али је Црна Гора у финипшу периода заиграла знатно боље и у последњи квартал ушла са предношћу 60:53.

Нису се предавали "Рибари" ни у последњој четвртини, константно су били за петама нашој селекцији све до средине тог периода, али је онда Црна Гора заиграла препознатљиво,дошла до осјетније предности и сигурне побједе.

Момке у црвеним дресовима у "Бемакс арени" до побједе су водили Никола Ивановић и марко тодоровић са по 19 поена, док је Дино Радончић додао 13.

Код Исланда се истакао Фридриксон са 16 поена.

Црна Гора ће у суботу увече играти против Данске такође у Подгорици, а у случају тријумфа освојићемо првио мјесто у групи.

13. maj 2024 16:22