Кошаркаши Црне Горе у Поу / - Фото: ФИБА
26/11/2021 u 22:19 h
ДАН порталДАН портал

Храбра Црна Гора посустала у финишу, Французима побједа на старту квалификација!

Кошаркаши Црне Горе поражени су од Француске у Поу 73:67, у мечу првог кола групе Е квалификација за Свјетско првенство

Изабраници Бошка Радовића 35 минута имали су предност против великог ривала, али је сам финиш меча припао "Триколорима".

Од старта меча Црна Гора је била боља на паркету. "Црвене" је шут одлично служио, па је наша селекција на крају првог периода водила 22:13.

Пријетили су Французи у другој четвртини и успјели да изједначе на 38:38, што је било резултат на полувремену.

Црна Гора је одлично одиграла трећу четвртину и у самом финишпу имала плус 10, а у одлучујући перидо ушло се са резултатом 56:49 за наше.

Ипак, "Триколори" су се скупили у последњем периоду, успјели да од 35. минута преокрену, а онда у самом финишу и да дођу до побједе.

До тријумфа их је водио Луис Лејбери са 18 поена, а Ајзеа Крдинер је додао 16.

У црногорској селекцији истакао се одлични Владимир Михаиловић са 23 поена, Џастин Кобс је имао 16, а Дино Радончић 11.

Наредни меч Црна Гора игра против Португала у Подгорици у понедељак.

Четврта четвртина

Крај меча, славила је Француска 73:67.

У самом финишу Французи воде 70:64.

Успјели су домаћи да преокрену и сада воде 66:63.

Изједначили су Французи, резултат је 63:63.

Велика борба у овим моментима, води наша селекција 61:60.

Домаћи су у серији 8:0, смањили су на 56:54.

Французи тројком отварају одлучујућу четвртину, сада је 56:52 за наше.

Трећа четвртина

Крај трећег периода, води Црна Гора 56:49.

Тројка Кобса, плус 10 за наше, 56:46.

Одличан сегмент у игри наше селекције, водимо 53:46.

Одржава наша селекција вођство, 47:44.

Води Црна Гора средином четвртине 45:42. Биће ово изузетно узбудљива заврница меча.

​Вођство Црне Горе на старту трећег периода 41:40.

Друга четвртина

Поравнали су домаћи, резултат је 38:38. Играчи одлазе на одмор.

Французи су сада јеако близу, резултат је 37:35.

Тројка Спасојевића, водимо 35:30.

Мини серија Француза након поена Лајберија, сада је 27:23 за Црну Гору.

Држи Црна Гора вођство, резултат је 27:19.

Французи поентирају на самом старту периода и смањују на 22:15.

Прва четвртина

Одличан први период наше селекције, водимо 22:13.

Јако добар шут наше селекције на почетку меча, водимо 18:11.

За сада одлична игра наше селекције и вођство 14.7.

Тројка Радончића, водио 7:5.

Добар почетак наше селекциjе, нмакон закуцавања Николића водимо 4:2.

Дуел у Поу је за изабранике Бошка Радовића веома тежак јер је пред њима једна од најбољих европских репрезентација.

Наша селекција је и у прошлим квалификацијама играла са "Триколорима" и доживјела два пораза.

Попут црногорске репрезентације, ни Французи нису у најјачем саставу.

23. april 2024 11:59