Sa meča na Lusailu / - FOTO: WORLD CUP/TWITTER
Milojko ĆukovićMilojko Ćuković

Mesi i Alvarez otplesali tango Hrvatima i odveli Argentinu u finale SP!

Fudbaleri Argentine plasirali su se u finale Svjetskog prvenstva

Argentina je večeras u polufinalu bila bolja od Hrvatske sa sigurnih 3:0.

Gaučosi će se u nedjelju u velikom finalu sastati sa pobjednikom duela Francuska - Maroko koji se igra sjutra veče.

Nakon uvodnih pola sata velikih šansi nije bilo, a onda je golman Livaković srušio Hulijana Alvareza i sudija je pokazao na penal.

Lionel Mesi je u 34. minutu izveo najstrožu kaznu i pogodio za 1:0.

Samo pet minuta kasnije ponovo je u prodoru bio Hulijan Alvarez, trčao je 50 metara, a onda uz sreću i odbitke od odbrane Hrvatske prevario Livakovića i donio 2:0 Argentini.

Znalački su igrali Argentinci i u nastavku. Vidjeli smo jednu pšansu za Mesija, a Hrvati su zaprijetili preko Lovrena.

Igrao se 69. minut kada je Mesi sjajno promiješao odbranu Hrvatske, asistirao za Alvareza, a ovaj drugi put na utakmici pogodio za velikih 3:0.

Argentinci će u nedjelju na Lusailu igrati za treću titulu šampiona svijeta.

Hrvatska će se boriti za treće mjesto.

Pred nama je izuzetno zanimljiv okršaj dvije selekcije, a sve oči biće uprte u najveće zvijezde "Gaučosa" i "Vatrenih", Lionela Mesija i Luku Modrića.

Ta dva asa daće sve od sebe da odvedu svoje selekcije u veliko finale, a Hrvati će pokušati da ponove uspjeh od 2018. godine u Rusiji.

Sa druge strane, za Mesija je ovo poslednje Svjetsko prvenstvo i njegova je velika želja da u rukama drži Boginju.đ

Argentinci će imati i ogromnu podršku sa tribina jer je na hiljade njihovih sunarodnika stiglo u Dohu.

26. april 2024 08:43