Већ након другог кола шесто мјесто и нокаут рунда изгледају далеко / - фото: ЖРК Будућност
19/09/2021 u 17:36 h

Борусија однијела бодове из Подгорице

Рукометашице Будућности претрпјеле други пораз у Лиги шампиона

Рукометашице Будућности поражене су од Борусије Дортмунд 29:34 (15:18) у другом колу А групе Лиге шампиона.

„Плаве” су на почетку меча шест пута водиле, али су Њемице од 15. минута и резултата 7:7 преузеле све конце игре у своје руке.

Гошће су серијом 3:0 стекле предност, која је варирала од два до четири гола разлике.

Борусија је при вођству од 27:24, везала три гола и ријешила питање побједника (30:24), седам минута прије краја.

Имала су гошће на улазу у последњи минут и максималних плус седам (34:27), да би Валерија Маслова и Матеа Плетикосић ублажиле пораз изабраница Бојане Поповић.

Нејефикасније у редовима домаћих је била Плетикосић са седам голова, Маслова је постигла шест, Илда Кепић пет, Ивона Павићевић четири, Татјана Брновић три, а Нина Булатовић и Ивана Митровић по два гола.

Њемице је до побједе предводила Алина Грајселс са чак 11 голова.

„Плаве” наредни меч играjу у недjељу, 26. септембра, када ће гостовати данском Есбjергу.

23. april 2024 08:20