Jovana Damjanović / -FOTO: KSCG/BORIS BRNOVIć
12/10/2024 u 17:45 h
D.K.D.K.

Bronza za Jovanu Damjanović na SP u karateu

To je njeno četvrto veliko odličje, nakon što je u februaru osvojila zlato na Evropskom prvenstvu Evrope za kadete, juniore i mlađe seniore u Tbilisiju.

Јoš jedna medalja, druga za karate reprezentaciju Crne Gore na Svjetskom prvenstvu Veneciji - Jovana Damjanović okitila se bronzom na planetarnoj smotri za kadete, juniore i mlađe seniore.

Damjanović je u meču za treće mjesto kategorije preko 66 kilograma savladala Ukrajinku Dariju Bulaj 4:2.

Juniorka Omladinca ima i kadetske bronze sa prošlogodišnjeg šampionata Evrope u Larnaki i Svjetskog prvenstva u Konji 2022. godine.

Damjanović je u Veneciji eliminisala Kaju Topić iz Bosne i Hercegovine (BIH) 4:0, Meksikanku Mirandu Rejes Mata 8:0 i Đurđu Joksimović iz Srbije 1:0, a u polufinalu poražena je od Sare Tomić iz Hrvatske 4:0.

Ranije danas, kadet Jusuf Saljiu osvojio je srebrnu medalju u kategoriji do 70 kilograma (izgubio finalni meč od Italijana Almerika Tomazina 8:0), dok su na korak od pobjedničkog postolja stali kadetkinja Katarina Đukić i junior Anes Arifaj, koji su izgubili meč za medalju i završili kao petoplasirani.

Đukić je u meču za treće mjesto i bronzano odličje u kategoriji do 54 kilograma poražena od Francuskinje Morgan Skarfon 7:0, a Arifaj je u meču za treće mjesto u kategoriji do 76 kilograma poražen od Španca Ikera Leala Morena 1:0.

12. oktobar 2024 17:46