Odbojkaši Budve / MATCHLENS-FOTO: OSCG/STEFAN IVANOVIC
29/09/2024 u 19:09 h
D.M.D.M.

Budva stigla do pehara

U meču Superkupa savladala Jedinstvo

Odbojkaši Budve osvajači su Superkupa Crne Gore za 2024. godinu, nakon što su slavili nad Jedinstvom rezultatom 3:0 (25:18, 25:15, 25:19) u Sportskom centru Nikšić.

Ekipa Jedinstva povela je protiv šampiona Budve na startu 7:5, nakon čega je uslijedila serija od pet poena Budvana za preokret 10:7,  i odmor  koji je tražio tim Jedinstva. Prednost Budve uvećavala se na + pet (21:16), a još jedan tajm-aut iskoristio je Prebiračević. Ipak, Budvani su slavili u prvom dijelu igre rezultatom 25:18.

Izabranici Miljana Boškovića diktirali su tempo u drugom setu, startnih 6:1, a zatim i 14:7 za šampiona Crne Gore, koji je set mirno priveo kraju u svoju korist rezultatom  25:15.

Izjednačeno je bilo u trećem dijelu igre (5:5), odbojkaši Jedinstva imali su prednost u dva navrata 6:5, kao i 10:9, ali mladi igrači iz redova Budve predvođeni Vasilijem Milenkovićem i Vukom Stanojevićem nisu dozvolili veću prednost od minimalne, pa su preokrenuli rezultat u svoju korist 13:10. Jurili su Bjelopoljci rezultatski minus tokom trećeg seta, ali su na kraju Budvani opravdali ulogu favorita i slavili 25:19 za maksimalni trijumf.

MVP Superkupa za odbojkaše je Rastko Milenković iz ekipe Budve, a nagradu mu je uručio Ivan Ječmenica direktor muških reprezentativnih selekcija OSCG.

Pehar pobjedniku Superkupa, ekipi Budve uručio je Nikola Kažić, predsjednik Odbojkaškog saveza Crne Gore.

Zlatne medalje ekipi Budve uručili su Nemanja Vuković, predsjednik Skupštine Opštine Nikšić i Ivan Bošković, generalni sekretar OSCG.

Budva – Jedinstvo 3:0 (25:18, 25:15, 25:19)

Dvorana: Sportski Cenatar Nikšić. Gledalaca:100 Sudije: Dragana Vučinić i Nevena Terzić.

Budva: Močić (libero), Miljanić 10, Lečić 2, R. Milenković, Stanojević 3, Radunović 5, Radonić 3, V. Milenković 7, Tmušić (libero), Milosavljević, Janković 8, Čelebić, Babić 3, Ćaćić 4.

Jedinstvo: Veličković, Šunjevarić, Knežević, Karadžić (libero), Šćekić 1, Konatar 2, Kojović, Stojanović 13, Bojić 2, Bugarin 8, Mašović, Femić 2, Rovčanin 1, Ćatović (libero).

29. septembar 2024 19:10