Značajan bod za kadete Crne Gore / -FOTO: STEFAN IVANOVIć/MATCHLENS
08/08/2024 u 19:10 h

Ćorović četiri sekunde do kraja donio bod mladim "lavovima"

Crnogorski kadeti remizirali protiv Farskih Ostrva (20:20)

Muška kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore u drugom meču na Evropskom prvenstvu u Podgorici igrala je neriješeno (20:20) protiv Farskih Ostrva.

Generacija koju predvodi trener Filip Popović mogla je do pobjede, na kraju je u uzbudljivoj završnici morala da se spašava poraza...

Junak je bio Jakov Ćorović koji je pogodio četiri sekunde prije kraja za konačnih 20:20.

Za razliku od premijernog meča protiv Italije, mladi "lavovi" su danas bili blizu pobjede. Nakon izjednačenog prvog poluvremena (8:8), u nastavku su četiri puta imali po dva gola prednosti – posljednji put u 49. minutu (16:14).

Farska Ostrva su ipak, došla do izjednačenja, potom povela 30 sekundi prije kraja (20:19), ali je Ćorović donio bod koji bi mogao da bude značajan u borbi za treće mjesto u grupi.

Vuk Lalošević i Petar Radoičić bili su najefikasniji sa po četiri gola, dok je Bogdan Miljenović upisao osam odbrana.

Petak je na šampionatu slobodan dan, a Crna Gora u subotu (17 sati) će u "Bemaks areni" igrati protiv Islanda.