Sa meča u Morači / -FOTO: WWW,MATCHLENS.ME
16/08/2024 u 16:39 h
Slušaj vijest

Crnogorski kadeti ispali iz A divizije

Kadetska reprezentaciјa Crne Gore izgubila јe status člana elitnog ranga evropskog rukometa

U duelu u kojem nije bilo prava na grešku, generacija koju predvodi trener Filip Popović nakon izvođenja sedmeraca poražena je od Italije (26:28) u Sportskom centru „Morača“. Ponovo nije moglo bez drame, Italija je drugi put na ovom prvenstvu bila bolja od naše reprezentacije, pa će Crna Gora za dvije godine igrati u B diviziji. Crvenima niјe pomoglo ni šest golova prednosti koje su imali u finišu prvog poluvremena, ni to što smo smo se u posljednjim trenucima meča izborili za sedmerce - 25:25 nakon 60 minuta igre.

U penal seriji, pogodio je samo Božović, sedmerce nijesu realizovali Radoičić, Lalošević i Gutić, pa je Italija zasluženo došla do pobjede i prilike da se protiv Rumunije bori za opstanak u A diviziji. Mario Maljević je bio najefikasniji u domaćoј selekciјi sa šest golova.

Posljednji meč na prvenstvu, naša reprezentacija će odgrati u nedjelju, kada će Ukrajina biti protivnik u meču za 23. mjesto. Duel nema rezultatski značaj jer su oba tima izgubila status člana A divizije.

19. septembar 2024 17:54