Crnogorski takmičari / -FOTO: DŽSCG
19/09/2023 u 14:20 h

Džiu Džicu: Crna Gora osvojila 88 medalja na Balkan openu

U generalnom plasmanu Crna Gora osvojila treće mjesto

Džiu džicu reprezentacija Crne Gore kao trećeplasirana u generalnom plasmanu završila je nastup na 18. Balkan openu u Podgorici, koji je održan tokom proteklog vikenda. Naši takmičari su u konkurenciji 24 države osvojili su 88 medalja - 28 zlatnih, 25 srebrnih i 35 bronzanih. Ispred Crne Gore u generalnom plasmanu je Rumunija sa 172 medalje i Ukrajina, koja je osvojila 89 medalja. Brojčano više medalja od Crna Gore i Ukrajine osvojila je Grčka, ali je od 93 odličja bilo najmanje zlatnih, a najviše onih bronzanog sjaja.

Predsjednik Džiu džicu saveza Miloš Ašanin kazao je da je Balkan open uspješno organizovan i da su savez i država sjajno odradili domaći zadatak.

-Turnir, koji je okupio vrhunske sportiste i stručnjake iz 24 zemlje svijeta, bio je ne samo prilika za takmičenje i promociju našeg sporta već i prvoklasna demonstracija timskog rada i podrške koju smo dobili od različitih pojedinaca i raznih institucija - rekao je Ašanin za agenciju „Mina“.

02. maj 2024 11:30