Maks Ferstapen / -FOTO: EPA/KRISTOBAL HERA-ULASKOVIč
04/05/2024 u 09:18 h

Ferstapenu pol pozicija pred sprint trku u Majamiju

Drugi startuje Šarl Lekler, a treći Serhio Peres

Vozač Red Bula Maks Ferstapen osvojio je pol poziciju za sprint trku Formule 1, u okviru Velike nagrade SAD u Majamiju.

Aktuelni svjetski šampion je ostvario vrijeme od 1:27,641 minuta, odnosno bio je za 0,108 sekundu brži od vozača Ferarija Šarl Leklera.

Drugi vozač Red Bula Serhio Peres je bio treći sa 0,235 sekundi zaostatka za klupskim kolegom, dok je četvrto mjesto zauzeo Danijel Rikardo iz RB tima, koji je bio za 0,403 sekunde sporiji od Ferstapena.

Do desete pozicije su još i Karlos Sainc, Oskar Pjastri, Lens Strol, Fernando Alonso, Lando Noris i Niko Hulkenberg.

Sprint trka i kvalifikacije za glavnu trku su na programu danas, dok je start Velike nagrade SAD zakazan za nedjelju od 22 sata.

14. maj 2024 19:16