Јадран по десети пут шампион Црне Горе / - фото: Вук Илић
13/05/2021 u 20:33 h

Јадран седми пут заредом првак Црне Горе

Новљани у четвртом мечу финала плеј-офа савладали Приморац. Которани нису реализовали три петерца. Голман Новљана Петар Тешановић МВП финала

Ватерполисти Јадрана су седми пут заредом прваци Црне Горе!

Новљани су у четвртом мечу финала плеј-офа савладали Приморац на Шкверу 10:5 (3:0, 2:2, 4:2, 1:1) и укупним резултатом 3:1 у побједама освојили титулу.

Которани су били потпуно деконцентрисани у нападу.

Током прве двије четвртине нису реализовали чак три петерца, први гол су постигли у 10. минуту, када је на семафору писало (3:0).

Након два неискоришћена петерца Ешворта Молтена, Млађан Јановић је вратио наду (2:3).

Међутим, Јадранаши су слично као у претходном мечу у Будви серијом 5:0 стекли велику предност (8:2), средином треће четвртине.

Треба напоменути да је поново ривале до лудила доводио Јадранов голман Петар Тешановић.

Репрезентативни чувар мреже је убиљежио 14 одбрана, од којих и један петерац, зато да стручни жири није имао дилеме када је гласао за најкориснијег играча финалне серије.

Добро су у екипи са Шквера рапоредили терет.

Бјелорус Константин Аверка је поново био најефикаснији са три гола. Данило Радовић и Марко Петковић су постигли по два гола, Мартин Гардашевић, Василије Радовић и Урош Вучуровић по један.

Код Которана је Јановић два пута затресао мрежу, Станојевић, Молтен и Мирослав Перковић по једном.

19. april 2024 11:58