Juniorska rukometna reprezentacija Crne Gore / -FOTO: FACEBOOK/RSCG
15/07/2024 u 19:46 h

Juniori Crne Gore nižu poraze na EP

Italija očitala lekciju izabranicima Draška Mrvaljevića u prvom meču razigravanja za plasman od 17. do 24. mjesta

Juniori Crne Gore i dalje su bez pobjede na Evropskom rukometno, prvenstvu za igrače do 20 godina u Sloveniji.

Nakon poraza od Sjeverne Makedonije, Austrije i Hrvatske u grupi, ekipa koju predvodi Draško Mrvaljević izgubila je od Italije (39:26) u prvom meču razigravanja za plasman od 17. do 24. mjesta. Italija je već u 10. minutu vodila 7:2, do dvocifrene prednosti stigla je u 15. minutu (13:3), a na poluvremenu je bilo 20:11.

I u nastavku su "azuri" imali visoku prednost i zasluženo došli do ubjedljivog trijumfa.

Petar Kovačević je bio najefikasniji sa sedam golova, dok je Aleksa Knežević pet puta zatresao protivničku mrežu.

Naredni protivnik u razigravanju, u utorak od 19 sati biće Hrvatska, dok je u četvrtak na programu okršaj protiv Grčke.