Crna Gora ubejdljivo izgubila od Sjeverne Makedonije / -FOTO: JAN GREGORC/ROKOMETNA ZVEZA SLOVENIJE
10/07/2024 u 15:00 h
Dan portalDan portal

Juniori porazom otvorili EP

Sjeverna Makedonija prejaka za "crvene"

Muška juniorska rukometna reprezentacija Crne Gore je porazom počela nastup na Evropskom prvenstvu za igrače do 20 godina u Sloveniji.

Generacija koju predvodi trener Draško Mrvaljević izgubila je od Sjeverne Makedonije 31:21 u Celju. Pobjednik se mogao naslutiti već nakon prvih 30 minuta, jer je Sjeverna Makedonija vodila 12:5.

Značajno oslabljeni sastav reprezentacije Crne Gore zbog odsustva nekoliko povrijeđenih igrača, ni u nastavku nije uspio da pruži jači otpor kvalitetnom protivniku.

Andrej Dobrković je bio najefikasniji sa šest golova, dok je Milorad Bakić postigao četiri. Po tri puta u strijelce su se upisali Petar Kovačević i Filip Gazdić.

Naredni protivnik na smotri najboljih selekcija Starog kontinenta, u četvrtak u 16.40 sati biće Austrija, a u grupi A je još Hrvatska.