Titula otišla za Bijelo Polje / -FOTO: OSCG
05/05/2024 u 12:41 h

Juniorke Jedinstva šampionke Crne Gore

Bjelopoljke u finalu završnog turnira u Golubovcima slavile protiv Budućnost voleja rezultatom 3:2 (25:17, 25:18, 20:25, 21:25, 16:14)

Odbojkašice Jedinstva osvojile su titulu prvaka Crne Gore u juniorskoj konkurenciji za sezonu 2023/2024.

Juniorke Jedinstva slavile su u finalu protiv Budućnost voleja rezultatom 3:2 (25:17, 25:18, 20:25, 21:25, 16:14), a do finala stigle su trijumfom u polufinalu protiv Akademije rezultatom 3:1 (25:16, 15:25, 25:23, 25:21). Drugo mjesto pripalo je ekipi Budućnost volej, a treće mjesto osvojila je Akademija iz Tivta.

Pehare i medalje ekipama uručio je Nikola Pješčić, komesar takmičenja OSCG.

Finalni turnir juniorki odigran je u u sportskoj sali SMŠ "Golubovci" u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore i uz podršku Ministarstva sporta i mladih.

Za najbolju igračicu juniorskog prvenstva proglašena je Gordana Madžgalj iz Jedinstva, dok su njene klupske drugarice Ivana Šebek i Milica Veličković dobile priznanja za najboljeg primača, odnosno libera.

Dvije pojedinačne nagrade su otišle u ruke odbojkašica Budućnost voleja - za najbolju tehničarku proglašena je Nađa Peković a Darja Popović za najbolju smečerku. Za najbolju srednju blokerku juniorskog prvenstva izabrana je Dunja Ćupić iz Akademije.

Pojedinačne nagrade uručio je Marko Radusinović, selektor ženske juniorske reprezentacije Crne Gore.

16. maj 2024 13:18