Veliki uspjeh u Tirani / -FOTO: BVA
05/07/2024 u 19:19 h

Kadeti osvojili srebro na Balkanijadi u odbojci

Crna Gora u poslednjem duelu u Tirani ubjedljivo savladala Sjevernu Makedoniju i tako došla do drugog mjesta, iza šampiona Srbije

Muška kadetska odbojkaška reprezentacija Crne Gore osvojila je drugo mjesto i srebrnu medalju na Balkanskom prvenstvu!

U poslednjoj utakmici turnira u Tirani, sastav Dejana Radića bio je bolji od Sjeverne Makedonije maksimalnim rezultatom 3:0 (26:24, 25:17, 25:18).

Prvi set bio je najneizvjesniji, selekcija Sjeverne Makedonije vodila je do samog finiša, kada su kadeti Crne Gore izjednačili (21:21), a potom i preuzeli vođstvo. Set je završen na razliku rezultatom 26:24 u korist "crvenih". Crna Gora je u drugom i trećem setu imala prednost od samog početka i mirno privela utakmicu kraju za maksimalnu pobjedu i drugo mjesto u konačnom plasmanu.

"Crveni" su slavili bez izgubljenog seta i protiv Albanije, a jedino je Srbija, koja je i osvojila prvenstvo, bila bolja od crnogorske selekcije.

U redovima Crne Gore najviše poena osvojio je kapiten Luka Lojić – 17, a dvocifren je bio i Vuk Stanojević sa 12 osvojenih poena.