/ -FOTO: 025.RS
14/08/2024 u 10:43 h
Slušaj vijest

Kadetkinje ubjedljive protiv Angole na startu SP u Kini

Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore pobjedom je počela nastup na Svjetskom prvenstvu za igračice do 18 godina u Kini

Crvene su u meču prvog kola grupne faze savladale Angolu sa 26:16 i na pravi način upisale prvu pobjedu na prvenstvu. Duel je bio izjednačen do 17. minuta (7:7), nakon čega je Crna Gora golovima Ramusović, Andrijašević i Ceklić povela 10:7 u (21. minut). Na velikom odmoru prednost je bila četiri gola - 14:10.

Odlično su crnogorstke rukometašice otvorile drugo poluvrijeme i poslije golova Mitrović, Peličić i Ramusović povele sa 17:10 u 35. minutu, čime su trasirale put ka pobjedi.

Deset igračica upisalo se u strijelce, Nina Ramusović je bila najefikasnija sa sedam golova, dok je Elena Mitrović pet puta zatresla mrežu rivala. Teodora Rončević je upisala šest odbrana.

Naredni protivnik na Svjetskom prvenstvu, sjutra ujutro (8 sati po našem vremenu) biće Nigerija.

28. septembar 2024 19:26