Uspješan nastup / -FOTO: FOTO: POK /MAKO/
06/10/2024 u 14:03 h

Mako uspješan na plivačkom mitingu u Sarajevu

Plivači podgoričkog kluba osoba sa invaliditetom Mako nastup na međunarodnom paraplivačkom mitingu (RE)START u Sarajevu završili su sa 15 medalja – osam zlatnih, četiri srebrne i tri bronzane medalje.

Zlatne medalje osvojili su Iskra Dedivanović u kategoriji S9, Miljan Lončar i Tomas Radulović.

Dedivanović je bila zlatna na 50 slobodno, prsno i leđno i 100 metara leđno, dok je Lončar u kategoriji S10 bio najbrži na 50 slobodno i delfin i 100 metara slobodnim stilom.

U kategoriji S5, Radulović je pobijedio na 100 slobodno, dok je srebrni bio u trkama na 50 slobodno i leđno.

Srebrnim odličjima može se pohvaliti i Nebojša Bulatović (S14) u trkama na 50 delfin i 100 metara slobodnim stilom.

Bronzani su bili Nikola Bulatović (S14) na 50 metara slobodno, Ognjen Rončević (S14) na 50 leđno i Sergej Bogojević (S14) na 100 metara slobodno.

Bez plasmana završio je Nikola Đukić u kategoriji S1, u trci na 50 metara slobodno.

Crnogorske plivače u Sarajevu predvodila je trener Danijela Bulatović.

Organizatori mitinga na olimpijskom bazenu Otoka, koji je okupio više stotina plivača iz Crne Gore, Hrvatske, Srbije i Bosne i Hercegovine, bili su plivački klubovi Spid i Sport Time iz Sarajeva.