21/04/2024 u 21:02 h
Dan portalDan portal

Martinoviću bronzana medalja, Kovinić peti

Evropski kup u Linjanu okupio je 464 takmičara iz 29 država

Crnogorski džudista, Andrija Martinović osvojio je bronzanu medalju na juniorskom Evropskom kupu u Linjanu.

On je danas u meču za treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriji do 100 kilograma pobijedio Francuza Mehuka Faresa.

Martinović je na startu takmičenja poražen od Janisa Bašina, nakon čega su uslijedile pobjede protiv Italijana Davidea Graciozia, Španca Horhe Alvaresa Rodrigeza i Vidaka Maljevića iz Bosne i Hercegovine.

Na korak od pobjedničkog postolja u kategoriji do 100 kilograma zaustavljen je Stefan Kovinić, koji je izgubio meč za treće mjesto i medalju od Ramazana Ahmadova iz Azerbejdžana i završio kao petoplasirani.

On je na startu upisao pobjede protiv Francuza Fedi Hazri i Mađara Leventea Doboša, a u polufinalu izgubio od Sabe Kardave iz Gruzije.

Evropski kup u Linjanu okupio je 464 takmičara iz 29 država.

02. maj 2024 01:37