Đer deklasirao ”plave” / EPA-EFE-CSABA KRIZSAN
01/10/2023 u 17:42 h

Najteži poraz "plavih" u istoriji

Đer prejak i slavio sa 37:19

Nekad su bili derbiji, ali sada je razlika u klasi velika - rukometašice Budućnost Bemaksa bile su nemoćne protiv Đera i doživjele najteži poraz u klupskoj istoriji (37:19). Ova generacija postavila je negativan rekord u "Audi areni".

Prvo poluvrijeme bilo je košmarno za "plave" kao i Odenzeu i izgubile su ga sa čak 15 golova razlike uz samo osam datih golova (23:8). U nastavku izabranice Bojane Popović su malo popravile utisak, prišle na minus 11 (24:13), ali na kraju su imale deficit od čak 18 golova i pretrpjele treći poraz u Ligi šampiona.

Đer je upisao i četvrtu pobjedu u grupi A i zadržao maksimalan učinak.

Najefikasnije u pobjedničkom timu bile su Ana Gros sa devet i Estel Nze Minko sa osam golova.

Milena Raičević bila je najefikasnija kod "plavih" i postigla pet golova.

U Ligi šampiona slijedi tronedjeljna pauza, a Budućnost će i narednom kolu, 21. oktobra, biti gost mađarskom DVSC.

10. oktobar 2024 04:53