При реми Которана / - фото: ВПСЦГ
25/09/2021 u 18:13 h

Од сјаја до очаја и назад

Монпеље – Приморац 11:11 (1:4, 6:0, 3:2, 1:5)

Базен: „Карло Занели” у Савони. Играно без присуства публике. Судије: Воеводин (Русија) и Тиоцо (Црна Гора). Играч више: Монпеље 12 (7), Приморац 7 (3). Петерци: Монпеље 1 (1), Приморац 2 (1).

МОНПЕЉЕ: Андрић, Пио, Вилкот Ламбер, Делаш 1, Васур, Мустур 1, Иванковић 5 (1), Алфонсо Поцо 1, Калинић 1, Д. Живковић 1, И. Живковић 1, Спилијар, Гарсија.

ПРИМОРАЦ: Исљамовић, Драшковић 5 (1), Пауновић, Гопчевић 3, Мачић 3, Вукасовић, Шекарић, Вукшић, Станојевић, Баштрица, Матковић, Кљајић.

Од сјаја до очаја и назад – тако су играли ватерполисти Приморца у четвртом колу квалификационог турнира за Лигу шампиона у Савони.

На крају су играчи из древног града ремизирали са Монпељеом и потврдили пласман у другу рунду квалификација за најјаче европско клупско такмичење.

Добро су Которани отворили дуел (4:1), али је у другој четвртини услиједио потоп.

Црногорски вицепрваци од финиша прве па до старта треће дионице тачно девет минута и 19 секунди нису успијевали да погоде мрежу, чак ни из петерца, пошто је Лазар Андрић одбранио ударац Душана Матковић.

Французи су са шест везаних голова стекли велику предност (7:4).

Ипак, Марко Гопчевић и другови се нису предавали.

Последњу четвртину су отворили серијом 4:0 и изједначили на 10:10.

Марко Иванковић је прекинуо празан ход Монпељеа, да би Аљоша Мачић, минут и 45 секунди прије последњег звука сирене, донио бод Которанима.

За Приморац су голове постизала три играча.

Нејефикаснији је био Вук Драшковић са пет, док су три пута мрежу Француза затресли Гопчевић и Мачић.

Перовићеви момци турнир затварају у недјељу од 13 сати, утакмицом са домаћином Савоном.

Црногорски представник је у досадашњем току такмичења убиљежио побједе над АЗС Варшавом и Виторијом Гимараеш, пораз од шпанске Терасе и реми са Французима.

24. april 2024 20:35