Италијани јаки кад је требало / - фото: EUROVOLLEY.CEV.EU
05/09/2021 u 21:40 h
ДАН порталДАН портал

Одбојкаши нижу поразе, селектор не брине

Башић: Игра против Словеније и Италије храбри пред мечеве одлуке за пласман у осмину финала Европског првенства

Нису одбојкаши Црне Горе освојили ни сет у досадашњем току Европског првенства.

Ипак, утакмица трећег кола Б групе против Италије 0:3 (17:25, 20:25, 24:26) је можда и најбоља до сада.

Резултат је могао бити много другачији. Већ у другом сету смо начели противника, али нисмо издржали до краја. У трећем сету смо водили, имали шансу да се одлијепимо на четири разлике при самом крају. Међутим, још једном су нас индивидуалне грешке коштале сета и самим тим и утакмице. Играчи су дали све од сбе, али кад играте против једне од најбољих свјетских репрезентација, свака грешка се плаћа – рекао је селектор Црне Горе, Вељко Башић.

„Црвени” ће у понедјељак одмарати пред два кључна меча у борби за четврто мјесто у групи Б и пласман у осмину финала Евроволеја, против Бјелорусије и домаћина Чешке.

Имамо и даље реалне шансе да прођемо, само треба да побиједмо последње двије утакмице. Игра против европског вицешампиона Словеније и нарочито вечерас, нам дају наду да можемо да направимо корак више у односу на протекли шампионат континента – додао је Башић.

03. maj 2024 15:35