Crnogorke se revanširale / -FOTO: OSCG
03/08/2024 u 18:03 h

Odbojkašice se revanširale Kosovu

Ženska reprezentacija Crne Gore slavila je protiv Kosova rezultatom 3:1 (25:15, 25:27, 25:22, 25:23) u prijateljskoj utakmici u Bijelom Polju

Ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore slavila je protiv Kosova rezultatom 3:1 (25:15, 25:27, 25:22, 25:23) u prijateljskoj utakmici koja je danas odigrana u Bijelom Polju.

Iako oslabljene neigranjem Danijele Džaković i Nevene Vukčević zbog povreda, odbojkašice Crne Gore su dobro otvorile utakmicu i veoma ubjedljivo slavile u prvom setu (25:15).

Crna Gora je u drugom setu imala vođstvo do samog kraja seta, međutim veoma uporna selekcija Kosova uspjela je da preokrene i ovaj set dobije na razliku (25:27). Treći i četvrti set "crvene" su riješile u svoju korist rezultatom 25:22 i 25:23 za konačnih 3:1.

"Crvene" su slavile i u petom setu 15:12, odigranom po dogovoru selektora, a šansu su dobile i najmlađe reprezentativke.

Dvije selekcije su juče odigrale sparing duel (1:4), a crnogorsku selekciju 11. i 12. avgusta očekuju prijateljski susreti sa Austrijom, takođe u Bijelom Polju.

U redovima Crne Gore najefikasnija je bila Simona Petranović sa 22 poena, Dijana Vuković je osvojila 19, Lara Jovović 13, a dvocifrena su bile i srednje blokerke Mina Dragović i Saška Đurović sa 10 poena.

16. septembar 2024 10:21