Poraz crvenih / SASA PAHIC SZABO/KOLEKTIFF-FOTO: SASA PAHIC SZABO/KOLEKTIFF
22/08/2024 u 12:47 h
Slušaj vijest

Poraz kadetkinja od Norveške, sa Brazilkama za 11. mjesto

Ženska kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je Norveške sa 23:30, u prvom meču razigravanja za plasman od 9. do 12. mjesta na SP u Kini

Ovo je bio drugi uzastopni poraz „crvenih“ na planetarnoj smotri, na kojoj su prethodno upisale po dvije pobjede i remija. Izabranice Tatjane Jeraminok će nakon ovog rezultata igrati za 11. mjesto protiv Brazila.

Norveška je vodila od početka meča, već u 7. minutu bilo je 5:1, a nakon prvih 30 minuta - 16:13. Sve je bilo riješeno u 45. minutu, kada su Skandinavke došle do „plus 9“ (23:14) i to nakon serije od šest vezanih golova.

Elena Mitrović je bila najefikasnija u crnogorskoj selekciji sa šest golova, dok je Maja Ceklić postigla pet, dok je Milka Pavlović četiri puta zatresla mrežu rivala. Golmanka Lucija Jovanović je upisala osam odbrana.

15. septembar 2024 15:01