
Muška rukometna reprezentacija Srbije nadigrala je Španiju u novosadskom "Spensu", slavila sa sa tri razlike (25:22) u revanšu baraža, ali nije uspjela da se plasira na Svjetsko prvenstvo. "Orlovi" nisu uspjeli da anuliraju minus četiri iz Lalina (28:32).
Izabranici novog selektora Borisa Rojevića su dali sve od sebe, ovim trijumfom pokazali da im je mjesto među najboljim selekcijama svijeta, a u to veruje i rukovodstvo Rukometnog saveza Srbije koje će već sjutra Svjetskoj rukometnog federaciji (IHF) poslati zahtjev za specijalnu pozivnicu (wildcard).
- Velika pobjeda nad Španijom, ali ostaje žal baš zato što smo bili tako blizu. Zaista smo odigrali dvije fenomenalne utakmice, pokazali smo da se vraćamo na evropsku i svjetsku rukometnu mapu. Ostaje zaista veliki žal, imali smo igrača više za četiri razlike i penale. S jedne strane sam zaista jako srećan jer smo pokazali ozbiljan nivo rukometa, napunili smo "Spens" dobrom utakmicom u Španiji, ali sam takođe tužan što nas dje ta jedna lopta dijelila od prilike da uz pobjedu slavimo i plasman na Svjetsko prvenstvo. Nismo imali sreće donekle, ali sam zaista ponosan na ove momke i ponovo podvlačim da će se ova reprezentacija donositi radost Srbiji - rekao je selektor Rojević.
Imali su "orlovi" šest golova prednosti u 45. minutu (20:14), ali u finišu je ponestalo i snage, a presudilo je i iskustvo Španije.
Najefikasniji u srpskom timu bio je Vanja Ilić sa šest golova, a sjajan je bio i golman Dejan Milosavljev sa 16 odbrana. Četiri gola je postigao Miloš Orbović, a po tri Miloš Kos, Lazar Kukić i Dragan Pešmalbek.
U timu Španaca Aleks Gomez postigao je pet, a po tri gola postigli su Feran Sole, Danijel Dujšebajev i Danijel Fernandez.
Коментари (0)
Оставите свој коментар