02/10/2021 u 16:42 h
Dragan StojanovićDragan Stojanović

Тријумф ЖРК "Морнар 7" у комшијском дербију

Морнар 7 - Улцињ 24:19 (12:6)

Спортска дворана „Тополица”,  Гледалаца: око 100.. Судије: Иван Ћурчић и Петар Крушчић (Подгорица). Седмерци: Морнар 7 (4:4), Улцињ (1:1) Искључења: Морнар 7 (12 минута), Улцињ oсам минута.

МОРНАР 7: Матас (9 одбрана), Марвучић, Бојовић, Хот 2, Бехаровић, Пиперовић 1, Ђокић 5, Муратовић 8, Мехмедовић 2, Пепић 2, Ракочевић, Мандић, Словић, Миљанић 2, Труш 2, Мујић.

УЛЦИЊ: Миротић (9 одбрана), Маџурић, Пиранић 7, Нишавић, Дедић 1, Мулић 2, Милић, Лоловић, Бошњак 1, Е. Дервишевић 1, Крстовић 3, А. Дервишевић, Радовић 4, Аџемовић.

Рукометашице Морнара 7 су први пут наступиле у елитном рангу такмичења, а уз то и славиле побједу и исписале историју. У оквиру другог кола СБбет Прве женске рукометне лиге, побиједиле су комшијску екипу Улциња резултатом 24:19.

У првом полувремену домаће су голом Аните Муратовић дошле до предности од 10:4, а на полувремену је било 12:6.

У наставку су се гошће тргле заиграле много боље, да би голом Ане Радовић у 38. минуту пришле на свега три гола заостатка (14:11). Чинило се да ће играчице Милорада Микија Деспотовића успјети да ухвате прикључак. Међутим, тренер Морнара 7 Горан Симић и његов асистент Драган Гвозденовић са успјели да тргну екипу, те су домаће одбиле налете и стигле до осам голова предности (20:12) у 50. минуту чиме је побједник био ријешен.

- Ова утакмица односно наше издање свакако охрабрује пред наставак сезоне. Ово је веома млад тим, требало је пробити данас лед у прволигашком друштву, одиграти утакмицу против јаког ривала и могу рећи да је ово круна нашег рада у односу на припремни период и надам се да ћемо наставити у овом ритму, рекао на крају меча тренер Баранки, Горан Симић.

19. april 2024 10:47