Црногорске рукометашице / - Фото: РСЦГ.ме
02/08/2021 u 12:10 h
Marko StojanovićMarko Stojanović

(КРАЈ) Рукомет на ОИ: Холандија - Црна Гора 30:29, Лавље срце рукометашица

Губиле су са девет разлике у једном тренутку и мирисало је на дебакл, али последњих 15 минута су одиграле сјајно и смањиле предност Холандије на само један гол

Какав меч су одиграле златне лавице против Холандије. Да су се само мало раније „пробудиле” вјероватно би овај меч имао другачији исход. Губиле су са девет разлике у једном тренутку и мирисало је на дебакл, али последњих 15 минута су одиграле сјајно и смањиле предност Холандије на само један гол. Могле су можда и до неријешеног исхода, или евентуално побједе, али недостајало је мало спортске среће и умијећа. У четвртфиналу чекају ривала, то ће бити Русија.

Крај меча 30:29.

Гол Мугоше 30:29, сјајно су Лавице успјеле да смање лопту

Последњи минут је у току

59. минут Два минут Ван дер Хејден иде ван, сада лавице имају све у својим рукама. Али фаул у нападу Јелене Деспотовић, штета

58. минут Смитс погађа, али одмах узвраћа Јауковић. Брани Рајчић, напад за лавице, мање од два минута до краја

57. минут Није подогила Смит, али јесте Смитс. Одмах Брновић узвраћа. Жути картон за селекторку Поповић

56. минут Одбрана Рајчић, имају лавице напад за минус један, али Мајда Мехмедовић прави фаул у нападу

54. минут Штета није Деспотовић искористила напад за минус два, овако на шест минута до крака машад за Холандију, који није искоришћен, Јованка из контре кажњава, само два гола предности за Холандију

53. минут Гол Јауковић и два минута искључења за Грот. Сада Ван дер Хејден погађа, али Брновић одмах узвраћа са пола терена

52. минут Мугоша смањује на три, Смитс ипак погађа, 27:23

51. минут Деспотовић је изборила седмерац, поново Јованка сигурна. Сада Рамусовић иде два минута ван

50. минут Поново одбрана Рајчић, па сјајан гол Деспотовић. Гол Ван дер Хејден

49. минут Поново гријеше Холанђанке у нападу, што користи Јауковић, 25:20

48. минут Погађа Деспотовић, па Брани Рајчић. Одмах је погодила Брновић, па Мехмедовић. 3:0 серија лавица

47. минут Смитс за плус девет

46. минут Поново гријеши Грбић, а Фредерикс погађа за плус осам. Реагује Поповић, тајм-аут

45. минут По један неискоришћен напад на обје стране

44. минут Маленштајн поново за плус седам, сјајан лоб ударац

43. минут Брновић је изборил седмерац, Радичевић поново сигурна

42. минут Фредерикс погађа за плус шест, аонда греша Деспотовић, коју користе Холанђанке, плус седам поново

41. минут Фаул над Јауковић, па над Грбић, а онда са крила погађа Радићевић, 20:15

40. минут Лијепа комбинација Холанђанки, али срећом без гола

39. минут Поново Рајчић сјајно брани, и даље напад за Холандију

38. минут Искључење за Снелдер, Јауковић је фаулирана, седмерац за лавице који користи Радичевић, 20:14

37. минут Кликовац прави фаул у нападу, а ондаи искључење Брновић. Брани Рајчић, њена осма одбрана, за сада најбољи појединац у екипи лавица

36. минут Хаусхер из контре, 20:13

35. минут Мајсторија Брновићеве, 19:13, Брани Рајчић сјајно, онда прави Брновић фаул у нападу

34. минут Контра Холандије и Ван Етеринг користи прилику, плус седам

33. минут Још један неуспјешан напад наших рукометашица, али и Холанђанке гријеше на другој страни

32. минут Маленштајн погађа за плус шест

31. минут Одмах су обје екипе пропустиле по један напад

Почело је друго полувријеме

Крај првог полувремена 17:12 за Холандију

Срећом последњи напад нису искористиле Холанђанке.

30. минут Нису лавице искористиле напад, али зато јесу Холанђанке, 17:12

30. минут Шмелдер је погодила пречку, али се лопта од леђа наше голманке вратила у гол 16:12

28. минут Јауковић промашује читав гол, али и Холанђанке праве фаул у нападу. Рајчић иде на клупу, у нападу смо, без голмана, али Грбић гријеши.

27. минут Узвараћа Грбић 15:12, Брновић прави фаул и иде два минута ван

26. минут Нису Холанђанке искористиле напад, могу ли лавице да смање предност? Каква штета, контра Хаусхер погааа за плус четири

25. минут Искључење за Фридрикс, поново играч више за лавице. Гријеши Радичевић

24. минут Деспотовић погађа пречку, напад за Холандију који је завршен прекршајем у нападу.

23. минут Брани Рајчић, али Рамусовић прави фаул у нападу. Кажњава то Хаускјер14:11

22. минут Деспотовић сјајно за 13:11

22: минут Није погодила Раичевић, али јесте Вестерн на другој страни, 13:10

21. минут Поново одбрана Рајчић, али грешка у нападу, коју кажњава Смит у контри и сада је 12:!0

20. минут Одбрана голманке Рајчић, нови напад за лавице, Деспотовић погађа за 11:10, сада тајм-аут Холандије

18. минут Брза два гола на обије стране 11:8 је сада, и лавице крећу у напад, Мајда Мехмедовић погађа 11:9

17. минут погријешила је Плетикосић, а онда је услиједила контра Холанђанки за 10:7. Тајм-аут селекторке Поповић

16. минут Кака гол Холандије, а онда Мајда само погађа стативу. Води Холандија 9:7

15. минут Јауковић доноси изједначење, али узвраћа Ван дер Хејден

15. минут Шмелдер погађа из контре, 7:6 за Холандију

14. минут Бонт поново сигурна, 6:6

13. минут Искористила је Мајда забуну у редовима Холандије и погодила за ново вођство, 5:6

12. минут Јауковић прави фаул, али онда Бонт погађа за изједначење

11. минут И није успјела Грбић да искористи зицер, остаје 4:5

10. минут Фаулирана је Грбић, остаје лопта у посједу лавица. Шнелдер је сада фаулирала Јауковић, и иде на хлађење два минута

9. минут Јауковић прави фаул у нападу, а онда и Грот чини исто

9. минут Узвараћа Ван Дер Хејден 4:5

8. минут Какав продор Јауковић, и сјајна завршница сада је 3:5

7. минут Поново Јованка, поново воде лавице 3:4

7. минут Бонт је погодила за изједначење, 3:3

6. минут Брновић погађа за вођство

5. минут Ево гола Мајде Мехмедовић, сада је 2:2, а онда и сјајна одбрана Ненезић

4. минут Поново Јауковић није искористила напад, али ни Холанђанке нису на другој страни остаје 2:!

3. минут Гол за Холандију 2:!

3. минут Још један пропуштен напад нашиих рукометашица

3. минут Вон погађа за 1:1

2. минут Ван дер Хејден није успјела, али и лавице су пропустиле наапад

1. минут Гол Јованке Радичевић са бока

Почео је меч

Црна Гора:  Брновић, Деспотовић, Грбић, Jауковић, Кликовац, Мехмедовић, Мугоша, Ненезић, Павићевић, Плетикосић, Радичевић, Раjчић-Вукчевић, Рамусовић, Вукчевић

Холандија: Бонт, Дуиндам, Дулфер, Фрерикс, Грот, Хоусер, Малестеин, Нусер, Сметс, Смитс, Снелдер, Цан дер Хеиjден, Ван ветеринг, Вестер

Златне лавице данас играју последњи меч групне фазе рукометног турнира на Олимпијским играма у Токију. Овај меч нема резултатски значај, обје репрезентације су избориле пролаз у наредну фазу, па ће резултат евентуално утицати само на позицију на табели.

25. april 2024 01:40