Одлична прилика за подизање форме / - фото: Крсто Вуловић
02/08/2021 u 06:49 h
Marko StojanovićMarko Stojanović

Ватерполо на ОИ: Србија - Црна Гора 14:6, „ајкуле” потопљене!

Први гол из игре постигнут је средином треће четвртине, што довољно говори о инфериорности у овом мечу, а од шест постигнутих голова само три су постигнута из игре

Ајкуле су у данашњем мечу биле непрепознатљиве. Један од најтежих пораза у историји уопште, али свакако најтежи на Олимпијским играма. Очајна игра у одбрани, још гора у нападу, па ајкуле нису ни могле више. Први гол из игре постигнут је средином треће четвртине, што довољно говори о инфериорности у овом мечу, а од шест постигнутих голова само три су постигнута из игре. Срећом по ајкуле, овај меч није одлучивао ништа, па ће селектор Гојковић морати да припреми екипу много боље за четвртфинални дуел са Грчком. Ивовић је предводио ајкуле са три поготка, док је у екипи Србије Најефикаснији био Филиповић са три, док су по два додали Дедовић и Пјетловић.

Крај меча. 14:6 (6:1, 2:1, 3:2, 3:2)

14:6 Ранђеловић је погодио у последњим тренуцима меча.

13:6 Гол Ивовића, трећи из игре црногорске репрезентације

Чучковић је повријеђен, надамо се да није теже природе

13:5 Други гол Матковића

13:4 Филиповић стријелац са петерца.

12:4 Митровић је параболом пребацио Кандића, поново плус осам за Србију.

Напад за Србију на старту последње четвртине

Крај треће четвртине.

11:4 Ивовић погађа. Трећи гол ајкула са петерца

Ипак није признат гол Попадића, ударац је упутио након звука сирене

11:3 Пјетловић матира Кандића. Невјероватна предност Србије

10:3 Укропина погађа. Коначно гол ајкула из игре, тек у трећој четвртини.

10:2 Прлаиновић сигуран са петерца.

9:2 Гол Алексића, огромна предност Србије

Бргуљан бржи од Дедовића, први напад у трећем кварталу за ајкуле, који није искориштен.

Крај првог полувремена.

8:2 Лазић шраубом матира Кандића. Огромна предност Србије

7:2 Сада је Ивовић био сигуран са петерца. Смањиле су ајкуле предност

7:1 Погодио је Филиповић са петерца

Први напад за ајкуле у другој четвртини.

Крај прве четвртине.

6:1 Пјетловић погађа, поново је Србија искористила напад са играчем више

5:1 Коначно погодак „ајкула” са петерца је био прецизан Матковић

5:0 Јакшић погађа, први гол Србије са играчем више, Црна Гора није искористила два напада са играчем више

4:0 Сада је Дедовић сјајно погодио, расте предност Србије

3:0 Сада је и Мандић био прецизан са петерца, велика предност „делфина”

2:0 Филиповић је погодио са петерца, Србија повећава предност

1:0 Гол Дедовића, Србија води

Први напад има Србија

Србија и Црна Гора ће одиграти велики дерби у последњем колу групне фазе такмичња на Олимпијским играма. Ни „делфини” ни „ајкуле” нису одушевиле у досадашњем току такмичења, али се обје екипе надају надају бољој нокаут фази. Обје екипе су у досадашњем току, поражене од Хрватске и Шпаније, а савладале су Аустралију и Казахстан.

20. april 2024 14:14