Ватерполисти Јадрана / -Фото: ВПС Црне Горе
26/03/2022 u 22:35 h
Д.М.Д.М.

Ватерполо: Јадран у дербију бољи од Приморца

Будва рутински славила против Катара

Јадран се реванширао Приморцу за недавни пораз у Котору и уписао је десети тријумф у домаћем шампионату - 13:8 (2:1, 2:4, 4:3, 5:0).

Меч је био изузетно занимљив, домаћин је повео са 2:0 и 4:2, а гости су успјели да серијом 3:0 (голови Драшковића, Гопчевића и Станојевића) преокрену на 4:5.

Потом су имали још у три наврата минималну предност (5:6, 6:7, 7:8), а у посљедњу четвртину ушло се са неријешеним резултатом (8:8).

Када је било најважније, Новљани су заиграли сјајно, дали су пет голова, нису примили ни један за тријумф и потврду првог мјеста.

Јован Вујовић и Данило Радовић су за домаћина дали по три, а Урош Вучуровић и Матеј Черај по два дола.

По једном су се у листу стријелаца уписали Димитрије Обрадовић, Мартин Гардашевић и Марко Петковић.

У редовима Приморца, по два пута мрежу ривала погађали су Аљоша Мачић и Ђорђије Станојевић, а по једном Вук Драшковић, Бојан Пауновић, Марко Гопчевић и Марко Мршић.

Ватерполисти Будве су, према очекивањима, савладали Катаро у свом базену 9:4 (2:3, 3:1, 2:0, 2:0).

Которани су добро одиграли прву четвртину, послије које су имали минималну предност.

Испоставило се да је то било све што су урадили у овом мечу. Домаћин jе у другоj стигао до преокрета (5:4), а у преостале двије четвртине дотукао  Катаро, које је у прошлом мечу истих ривала узео бод.

По три гола за Будву дали су Максим Жардан и Петра Ћетковић. Два су дјело Андрије Кораћа, а једном се у листу стријелаца уписао Радован Латиновић.

Голове за Катаро дали су Игор Ускоковић, Марко Милић, Душан Милаш и Неђо Баштрица.

28. april 2024 13:58