18/08/2024 u 23:16 h
D.B.D.B.

Pegula slomila otpor Badose za finale Sinsinatija

Amerikanka nastavila trijumfalni niz

Američka teniserka Džesika Pegula plasirala se u finale mastersa u Sinsinatiju i zakazala duel sa Arinom Sabalenkom. Šesta igračica VTA liste uspjela je u tri seta da prebrodi polufinalnu prepreku, u vidu Špankinje Paule Badose 2:1(6:2, 3:6, 6:3).

Imala je Pegula sve u svojim rukama pri vođstvu od 1:0 u setovima i 2:0 u drugom. Djelovalo je da grabi ka rutinskoj pobjedi. Međutim, Badosi isticanje bijele zastavice nije bilo u planu. Preokrenula je predstavnica Španije na 4:3 u trenutku kada je kiša prekinula susret.

Pauza zbog vremenskih neprilika više je prijala autsajderki u ovom okršaju, te je sa dva vezana gema po povratku na teren izjednačila na 1:1.

U odlučujućem setu, koji je protekao u egalu do 4:3, presudio je kvalitet Pegule uz par grešaka Badose u osmom gemu, koje su je koštale gubitka servisa i na kraju meča.

Pegula će u finalu protiv Sabalenke imati priliku da objedini titule u Torontu i Sinstinatiju i napravi ozbiljnu uvertiru pred Ju-Es open.

16. septembar 2024 20:30