Детаљ из првог меча / - Фото: Дан/Срђан Бољевић Ђиђо
15/07/2021 u 19:52 h
ДАН порталДАН портал

Сутјеска страховала у финишу, али је у Тбилисију изборено друго коло!

Фудбалери Сутјеске пласирали су се у друго коло квалификација за Лигу конференција

Никшићани су након побједе у првом мечу против Гагре 1:0, вечерас у реваншу у Тбилисију одиграли 1:1 и прошли даље.

Сутјеска ће у другом колу квалификација играти против Макабија из Тел Авива.

Нимало лак двомеч је иза изабраника Милије Савовића. И вечерас је Гагра била опасна, могла у финишу да дође и до продужетака, али се никшићки састав одбранио.

У првом полувремену нијесмо видјели нарочито занимљив фудбал, али је у наставку било много боље.

Сутјеска је повела у 51. минуту када је Никола Јањић погодио након асистенције Гривића.

Имао је никшићки тим након тога неколико финих шанси, али је Гагра успјела да поравна у 86. минуту када је сјајно погодио Тамаза Макачарије.

Ипак, Никшићани су издржали у самом финишу и дошли до циља.

Ток меча:

Крај меча, Сутјеска је прошла даље.

86. минут - Гоооол, какав погодак Тамаза Макачарије, Гиљен јер био потпуно немоћан након његовог шута!

83. минут - Покушај домаћег тима, али Гиљен лако решава проблем.

79. минут - Добра игра Сутјеске, Никшићани рутински одрађују посао.

74. минут - Каква шанса за Сутјеску, Марушић је погодио стативу.

73. минут - Сигурно вођстрво Никшићана, Сутјеска је све ближа проласку даље.

67. минут - Сјајна шанса за Сутјеску, Гривић је шутирао главом, али интервенише голман домаћих.

65. минут - Опет пријете домаћи, али Дринчић је добро интервенисао и покрио истрћалог Гиљена.

62. минут - Добра сада прилика за Гагру, али Гиљен одлично интервенише.

59. минут - Сада све иде на руку никшићког тима, Гагра не успијева да запријети.

51. минут - Гоооооол, Никола Јањић је сјајно погодио након асистенције Гривића!

49. минут - Каква прилика за Дарка Никача, али сјајна одбрана голмана домаћих.

47. минут - Добар покушај Марка Вуковић, али лопта је отишла поред гола након интервенције одбране домаћих.

46. минут - Почело је друго полувријеме.

Крај првог полувремена у Тбилисију, резултат је 0:0.

39. минут - Добро игра грузијска екипа, али одбрана никшићког тима за сада добро функционише.

33. минут - Мирнији период утакмице сада, нема прилика.

29. минут - Дринчић је спријечио опасан напад домаћина.

24. минут - Сутјеска је била у доброј прилици, али је свиран фаул у нападу.

20. минут - И даље јер 0:0 у Тбилисију.

6. минут - Добра прилика за Сутјеску, али интервенише голман домаћих.

1. минут - Почео је сусрет у Тбилисију.

Никшићки тим је у првом дуелу славио са 1:0 и сада их очекује битка за пласман у наредну рунду.

Сутјеска и у овај меч улази као фаворит, али је дефинитивно Гагра показала да је одличан тим.

Побједник овог двомеча играће против Макабија из Тел Авива.

25. april 2024 05:44