Предсједник Скупштине Србије Ивица Дачић казао је да нико у Србији није угрожен, па ни породица премијера Црне Горе Здравка Кривокапића.
Он је коментарисао је пријетње које су претходних дана стизале америчком анбасадору Ричарду Гренелу пошто је честитао Србима Видовдан, рекавши да је добро да и он "мало" види кога су подржавали, преноси Kosovo online.
Дачић се сагласио да су Срби на Косову вјероватно “најугроженија хришћанска заједница Европе”.
-Проблем је што хришћани нису солидарни као друге религије. Тако је могуће да у Европи имате гробље гдје нема ниједног читавог крста и никог то не брине-прокоментарисао је он.
Поводом хапшења Подгоричанина који је за Видовдан на Газиместану бранио монахињу, Дачић се запитао шта је тај човјек урадио лоше и да ли је неког напао.
-Држе га у притвору, пријете му са пет година затвора, заиста невјероватноћ- рекао је он.
Додао је да нигдје није видио да постоји забрана окупљања на Видовдан и да неко може да забрани људима да дођу на Газиместан.
-У Косовској бици учествовали су Турци и Срби, Албанаца није било јер нису живјели на Косову. Па Албанци немају ријеч за Косово. То је српска ријеч од црне птице кос- рекао је Дачић.
Коментаришући наводе да је породица црногорског премијера Здравка Кривокапића у Србији угрожена, Дачић је рекао да је битно да се зна да нико у Србији није угрожен, па ни породица Кривокапић.
-То је манипулација тиме да неко њима пријети- рекао је Дачић и нагласио да се не смију дозволити ни пријетње.
Говорећи о пресуди Јовици Станишићу и Франку Симатовићу, Дачић каже да је то “покушај да се пред крај постојања Резидуалног механизма Хашког трибунала Србији припише колективна кривица”.
Гостујући на ТВ Пинк он је рекао да је термин удружени злочиначки подухват измишљен са жељом да се догађаји повежу са државом што није успело ни у једном случају, ни код Станишића и Стаматовића.
-Сигуран сам да никакве злочине нису починили, познајем их из времена Слободана Милошевића- рекао је Дачић.
Он је рекао да пресуда није коректна према њима и додао да се нада да ће у даљем процесу доћи до неке ревизије првостепене пресуде.
Дачић је истакао да мисли да је пресуда лако оборива, а са друге стране да то некад није битно када неко хоће неког да осуди.