Medicinske ekipe Univerzitetskog kliničkog centra u Nišu dočekale su sanitetskim vozilima sedmoro povrijeđenih na prelazu Gradina, gdje su ih preuzele od bugarskih kolega.
Kako je potvrđeno RTS-u u niškom Kliničkom centru, ekipe su ih pratile do Beograda.
Dvanaestoro djece i dvoje odraslih su povrijeđeni kada je srpski autobus upao u jarak i prevrnuo se na auto-putu za Sofiju u Bugarskoj.
"Oni su svi stabilnog zdravstvenog stanja, mi ćemo pratiti njihove vitalne parametre od ovog trenutka, pa na dalje. Svakako je ovo veliki stres za djecu i srednjeg i mlađeg uzrasta. Mi ćemo biti tu da pružimo svu potrebnu podršku, a dalje liječenje će svakako se nastaviti u zdravstvenim ustanovama u Srbiji", kaže Dejan Milenković iz niškog Kliničkog centra.
Djeca su prebačena na kliniku u Tiršovoj. Najteže povrijeđeni ostaju u Bugarskoj.
Ministar Lončar, koji je sa kolegom iz Bugarske obišao povrijeđene koji su bili u bolnici u Staroj Zagori u Bugarskoj, razgovarao je sa povrijeđenom djecom i odraslima, a operisano dijete se osjeća dobro.
Lončar je rekao za RTS da se dva dječaka od 10 i 11 godina nalaze u intenzivnoj njezi, da je dječak od 10 godina imao operaciju noge i da je dobro, a da drugi dječak ima više povreda od kojih je dominantna povreda glave, i oni će biti prebačeni u Sofiju na dalje liječenje.
Dvanaestoro djece i dvoje odraslih su povrijeđeni kada je srpski autobus upao u jarak i prevrnuo se na auto-putu za Sofiju u Bugarskoj.
Među povrijeđenima je najviše djece koja su, kako je potvrdio, uglavnom članovi folklornog ansambla JU-LIRA iz Batajnice.
Djeca su se vraćala sa festivala u Nesebaru i sa njima su bili njihovi roditelji.
Uzrok nesreće se još ne zna, a prema svedočenju jedne putnice, autobus je sleteo s puta u trenutku kada se vozač nagnuo da spusti sjedište suvozača, kako bi na njega sjeo roditelj sa djetetom kome je pozlilo.