Na sastanku je bilo riječi o tome kako Žabljaku vratiti reputaciju zimskog turističkog centra, ali i kako unaprijediti hotelske i kapacitete skijališta.
Kako navode u saopštenju, Kordić je apelovala da se u tom smislu mora voditi računa o UNESCO statusu, ističući da se sa njima mora razgovarati i pronaći kompromisno rješenje.
- Moramo sačuvati ovakav dragulj i prirodni ambijent. Vrlo sam protiv betonizacije, ali sa druge strane jednako je važno da ponuda bude moderna i savremena, u skladu sa željama današnjih turista- poručila je Kordić.
Govoreći o brojnim zatvorenim hotelima na Žabljaku, istakla je da postoji ozbiljno interesovanje investitora za ulaganje, ali da im kao država ne možemo ponuditi neriješene probleme koji su zaostavština loših privatizacija.
Takođe, navela je da uporedo treba razvijati i kulturni sadržaj, panoramske ture, gastronomiju, te aktivni i katunski turizam...
Kao jedan od uspješnih primjera, Kordić sa saradnicima obišla je Etno katun Durmitor, odakle je poručila da je spoj tradicionalne poljoprivredne proizvodnje i turizma jedan od načina kako privući goste i mimo sezone i ponuditi im autentični proizvod Crne Gore.