
- Ukoliko Uprava policije nema kapaciteta, kao što navode mediji, neka provjeri mogućnost smanjenja obezbjeđenja pojedinim ministrima koji se okolo šepure sa obezbjeđenjem i službenim automobilima, iako je nama kao građanima jasno da im nijesu potrebni. To što piše u zakonu da im slijedi obezbjeđenje, ne znači da moraju imati više od jednog policijskog službenika u pratnji - navode u DPN.
Kako kažu, nije na njima da uče one čiji je to posao, ali očekuju od Vlade, ministra unutrašnjih poslova Danila Šaranovića, kao i od svih koje plaćaju građani, da obezbijede sigurnost novinara.
- S obzirom na to da je Ana bila žrtva osobe, koja preko svog medija nastavlja da je maltretira, ovaj put psihički, za očekivati je da bi Zoran Bećirović i njegovi saradnici, po izlasku iz pritvora mogli ponovo nasrnuti na novinarku. Zabrinutost izaziva i činjenica da taj portal (njegovi vlasnici) nastavlja malteritaranje i drugih novinara, a da država nije u stanju da ga spriječi u tome - dodaju u DPNCG.
Ističu da, na kraju, ni fizičko obezbjeđenje novinara nije rješenje, već adekvatno i aefikasno procesuiranje napadača.
- U optužnici osnovne tužiteljke Romine Vlahović nema članova Krivičnog zakona, u kojima se navodi da je izvršenje kriivčnog djela u vezi sa poslom koji je od javnog značaja, odnosno novinarstva. Zašto i da li država i njeni zvaničnici razumiju ulogu novinara - pitaju iz Društva profesionalnih novinara.
Коментари (0)
Оставите свој коментар