Iz KCCG su kazali da je poseban fokus na djeci sa invaliditetom, kao i da, u saradnji sa Ministarstvom zdravlja, sprovode u djelo sveobuhvatni plan za njihovo trajno zdravstveno-stomatološko zbrinjavanje.
- Najbolji dokaz za to je što na Stomatološkoj poliklinici više nema listi čekanja. One su eliminisane intenzivnim radom od aprila do avgusta - navodi se u saopštenju.
Kako se dodaje, u slučaju da neko od pacijenata nije dobio traženu uslugu, uvijek može da se obrati direktno njihovim kolegama na poliklinici ili Zaštitniku prava pacijenata, prenosi MINA.
- U Institutu za bolesti djece KCCG, značajno je povećan broj termina za stomatološke intervencije u operacionim salama, što znači da u jednoj seansi operišemo više pacijenata nego donedavno - kaže se u saopštenju.
Iz KCCG su kazali da termine usaglašavaju u komunikaciji sa roditeljima/starateljima djece sa invaliditetom, o čemu, kako su dodali, vode podrobnu i detaljnu evidenciju.
-Imajući u vidu da nijedna zdravstvena ustanova u državi za sada nema mogućnost pružanja ovih usluga pod svojim krovom, podsjećamo da su ljekari Stomatološke poliklinike KCCG od ranije pripravni i spremni da ordiniraju u kliničko-bolničkim centrima u Beranama i Kotoru, kao i u opštoj bolnici Nikšić-kazali su iz KCG.
Oni su dodali da bi to, prema informacijama iz Ministarstva zdravlja koje je posvećeno regulaciji tog pitanja pravne prirode, trebalo da bude riješeno u dogledno vrijeme.
-Time stičemo uslove, ne samo da pružamo istovjetnu zdravstvenu zaštitu na sjeveru i na jugu kao u KCCG, već je to ujedno i prilika da edukujemo nadležne stomatologe za rad sa osobama sa invaliditetom- naveli su iz KCCG.
Kako su istakli, treći i najvažniji korak je planirano otvaranje Dnevne bolnice u okviru Stomatološke poliklinike KCCG.
-Time ćemo steći uslove da izvodimo operacije na poliklinici nezavisno od ostalih sala KCCG- navodi se u saopštenju KCCG.
Oni su poručili da su posvećeni sveobuhvatnom rješenju medicinskog tretmana osoba sa invaliditetom s fokusom na ranjive grupe.
(